Přejít k hlavnímu obsahu

Dnes zahajujeme hodně důležitou fázi naší cesty vzhůru. Tělo dostane trochu zabrat a v rámci rotace si ochutná sedmitisícovou výšku a pozná se konečně s horou, aby se pak zpátky v relativním bezpečí Base Campu zase srovnalo a snad i zocelilo, jak předpokládá aklimatizační rituál. 

Už samotný nástup do ABC (Advance  Base Camp – předsunutý základní tábor), kde hodláme přespat dvě noci, vede přes zrádný ledopád s četnými trhlinami, a to bude hodně těžké kličkování. Třetí noc plánujeme v C1 - výškovém táboru v 5.800 metrech a následné dvě noci pak v C2 - ve výšce 6 600 m n.m.  Vynáška do C3 snad bude pomyslnou třešínkou na dortu; bude splněno a my pomažeme zpátky do Base Campu. 

Beru si nahoru satelitní telefon a dám vědět, jak postupujeme. Zatím se cítím dobře. Slušné počasí má tak akorát vydržet, než sestoupíme zpátky do základního tábora, kde pak plánujeme týden odpočinku. 

Pilot Petr vykouzlil náhradního drona a je odhodlán vystoupat až do C1, kde jej vypustí.  Tam se naše cesty rozdělí, výš zatím nepomýšlí, zarotuje si zpátky do BC :). 

Aklimatizace naostro Aklimatizace naostro Aklimatizace naostro Aklimatizace naostro Aklimatizace naostro Aklimatizace naostro